Legalny monitoring – profesjonalna dokumentacja

Monitoring a prawo

Każdy z nas spotkał się już nie jeden raz z monitoringiem. Jest wszędzie: w pracy, na ulicy, w urzędzie, u sąsiadów – jest praktycznie niemożliwe aby się uwolnić od oka kamery. Wszystko jest w porządku jeśli dostęp do nagrań jest usankcjonowany, ustalony, odpowiednio zabezpieczony, opisany i przestrzegany. W czasach gdy narzędzie do inwigilowania jeszcze nie było tak popularne, może to nie był problem. Dzisiaj – to już jest plaga. Oczywiście monitoring jest dozwolony, ale jego utrzymanie i dostosowanie to druga strona medalu. To w jaki sposób powinien być stosowany monitoring, jakim restrykcjom podlega opisuje m.in. Rozporządzenie RODO. Legalność monitoringu również nie jest oczywista. Można go stosować tylko w określonych warunkach. Jakich? Jest to opisane we właściwych regulacjach prawnych.

Legalizacja monitoringu

Legalny Monitoring to miejsce gdzie można „zalegalizować” monitoring poprzez zastosowanie odpowiednich oznaczeń, przygotowanie odpowiedniej dokumentacji oraz co najważniejsze edukacji. Edukacja w tym aspekcie problemu to najważniejszy element, albowiem jak mówi stare porzekadło: „Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania” – co za tym idzie przez brak wiedzy można narazić się na kary, czasami bardzo wysokie. A niepotrzebnie.

Wszystko jest dla ludzi.

Stosowanie prawa nie musi być trudne. Prawo pisane jest przez ludzi dla ludzi. „Ogarnięcie” tematu RODO w połączeniu z monitoringiem możliwe jest przez praktycznie każdego. Wystarczy poświęcić na to odpowiednią ilość czasu aby to dobrze zrobić. Jedyny problem to czas. Jeśli mamy go w nadmiarze – działajmy jak najszybciej. Natomiast jeśli chcemy aby zrobili to za nas profesjonaliści – wystarczy wejść na stronę legalny-monitoring.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *